Blog

Glass Land Limited

Blog firmy Glass Land Limited

Wykorzystanie ssawek w transporcie szkła

Wykorzystanie ssawek w transporcie szkła
Transport szkła jest niezwykle trudnym, niebezpiecznym i stresującym przedsięwzięciem, którego nie należy powierzyć niedoświadczonemu pracownikowi. Należy zwrócić uwagę na doświadczanie ekipy w obsłudze tego typu zleceń. W naszej firmie kluczową rolę w transporcie bliskim szkła odgrywają ssawki, używane zwykle do przenoszenia i montażu szklanych towarów wielkogabarytowych.
2021-08-12

Rodzaje chwytaków próżniowych do szkła

Rodzaje chwytaków próżniowych do szkła
Montaż wielkoformatowych połaci szklanych i szyb w biurowcach, sklepach czy centrach handlowych wymaga odpowiedniego doświadczenia i sprzętu. Mowa przecież o szkle, które jest jednym z najdelikatniejszych materiałów. Do mocowania szyb służą specjalne przyssawki próżniowe zwane również chwytakami. Mogą one transportować wielkie, ciężkie szyby w bezpieczny sposób i montować je nawet w trudno dostępnych miejscach czy na wysokościach. Jakie rodzaje chwytaków do szkła wyróżniamy?
2021-06-17

Zasady obsługi manipulatorów do szyb

Zasady obsługi manipulatorów do szyb
Przeszklenia budynków przy użyciu szyb wielkoformatowych to często spotykany trend nie tylko w budynkach mieszkalnych, lecz również użytkowych, jak biurowce, centra handlowe, sklepy czy siłownie. Połacie szklane występują w zewnętrznych ich częściach jako okna i fasady oraz wewnątrz pomieszczeń tworząc np. ściany, drzwi oraz sufity. 
2021-05-10
 więcej »

Jak przenosić tafle szkła przez wąskie przejścia?

Jak przenosić tafle szkła przez wąskie przejścia?
Szklane elementy wykorzystuje się dzisiaj w coraz większej liczbie konstrukcji. Nie da się ukryć, że ten materiał jest naprawdę na topie. Szyby nie zakrywają już jedynie otworów okiennych, lecz współtworzą lub wręcz tworzą całe elewacje. Coraz chętniej wykorzystuje się także tafle szkła w nowoczesnych wnętrzach. Mogą one stanowić część przegród, a nawet je zastępować.
2021-02-03
 więcej »

Najważniejsze parametry podnośników do szkła

Najważniejsze parametry podnośników do szkła
Przy pracy z ciężkimi i niewymiarowymi taflami szkła może okazać się niezbędny podnośnik. Transport szyby lub całego okna wymaga użycia specjalnie dostosowanego do tego sprzętu. Podnośniki do szkła wyposażone są w wiele ważnych funkcji, które ułatwiają podnoszenie, przenoszenie oraz pochylanie dużych tafli. Jaki podnośnik wybrać? Na jakie parametry należy zwrócić uwagę?
2020-12-21
 więcej »

Zastosowanie podnośników przy montażu szkła

Zastosowanie podnośników przy montażu szkła
Szkło nie zawsze montuje się na poziomie  posadzki – zerowym. Czasami trzeba je zainstalować wyżej. Jeżeli wysokość ta jest nieznaczna, to z pomocą przychodzą urządzenia takie jak manipulatory do szkła. Mają one jednak ograniczony zasięg. Dlatego zawsze wtedy, gdy zachodzi potrzeba zamontowania szklanych elementów na dużych wysokościach, wykorzystuje się specjalne urządzenia, którymi są podnośniki do szkła. Służą one między innymi do montażu fasad szklanych wieżowców.
2020-11-10
 więcej »

Jak bezpiecznie transportować szkło na wysokości?

Jak bezpiecznie transportować szkło na wysokości?
Branża transportowa ma wiele specjalizacji. W zależności od specyfiki towarów, ich właściwości fizycznych, wagi czy rozmiarów wykorzystuje ona do załadunku, przewożenia czy transportowania na wysokościach różnego rodzaju maszyn specjalistycznych. Nie inaczej jest z transportem szkła wielkogabarytowego. Nasza firma o szkle wie praktycznie wszystko. Jako firma, która od ponad 30 lat istnieje w branży szklarskiej, chcemy przybliżyć wam nasz główny obecnie profil działalności, którym jest dystrybucja oraz wynajem urządzeń do transportu szkła.
2020-10-30
 więcej »

Jak transportować szkło o dużej wadze i gabarytach?

Jak transportować szkło o dużej wadze i gabarytach?
Transport szkła wielkogabarytowego w postaci np. okien XXL jest trudnym przedsięwzięciem. Wymaga użycia nie tylko specjalistycznego sprzętu, ale przede wszystkim nie lada wprawy od operatorów maszyn, odpowiadających za załadunek, rozładunek i montaż tafli szkła na wysokościach. Ze szklarstwem związani jesteśmy praktycznie od 30 lat. Początkowo istnieliśmy jako zakład szklarski. Z czasem nasz profil działalności zmienił się w dystrybutora najwyższej klasy podnośników próżniowych i robotów do transportu szkła.
2020-10-15
 więcej »

Jak dokładnie działają podnośniki do szkła?

Jak dokładnie działają podnośniki do szkła?
Transport tafli szkła ze względu na duże rozmiary, wagę i kruchość materiału nie jest prostą sprawą. Prace monterskie, czy transportowe szkła mogą odbywać się sprawnie i całkowicie bezpiecznie dzięki zastosowaniu specjalistycznego sprzętu szklarskiego, jakim są podnośniki do szkła. Dzisiejszy wpis poświęcimy właśnie podnośnikom. Zobaczmy, na czym polega ich unikalność, z jakich elementów konstrukcyjnych się składają, czym różnią się od np. manipulatorów do szkła.
2020-09-30
 więcej »
Masz Pytania ? Skontaktuj się z nami