Blog

Glass Land Limited

Blog firmy Glass Land Limited

Do czego służy obrót boczny w podnośnikach do szkła?

Do czego służy obrót boczny w podnośnikach do szkła?

Podnośniki służą do transportu i montażu szkła. Można wybrać maszyny o różnych gabarytach i nośności. Jeśli je odpowiednio dobierzemy, mamy zagwarantowany łatwy i bezpieczny montaż szklanych tafli. Urządzenia mają zdolność odchylania na bok maszyny o 90 stopni, z możliwością wykonania obrotu o 360 stopni, dzięki czemu praca staje się łatwiejsza i przyjemniejsza, ponieważ maszyna potrafi się dostosować do istniejących warunków.

 

2022-02-23

Transport szkła po nierównej nawierzchni. Jak to robić?

Transport szkła po nierównej nawierzchni. Jak to robić?
Bezpieczny transport szklanych przedmiotów wymaga zastosowania nowoczesnej technologii. Przedstawiamy specjalistyczne urządzenia, które zapewniają maksimum bezpieczeństwa podczas przewozu, a także montażu szklanych elementów, nawet tych o bardzo dużych rozmiarach i ciężkiej wadze.
2022-01-09

Z jakich elementów składają się wózki do transportu i montażu szkła?

Z jakich elementów składają się wózki do transportu i montażu szkła?Transport oraz montaż szkła to działania, które odgrywają niezwykle istotną rolę w różnego rodzaju procesach. Ponadto są one od siebie nieodłączne. W końcu szkło transportuje się po to, żeby potem je gdzieś zamontować, a żeby je zamontować, trzeba je najpierw przetransportować na miejsce działania. Dlatego też obiektem, bez którego nie da się obyć podczas instalowania szklanych elementów wewnątrz lub na zewnątrz budynków jest niewątpliwie wózek do transportu i montażu szkła.
2022-01-08
 więcej »

Szklenie na niewielkich przestrzeniach. Problemy i wyzwania

Szklenie na niewielkich przestrzeniach. Problemy i wyzwaniaZastosowanie szkła oraz luster na niewielkich przestrzeniach stało się bardzo powszechne ze względu na ich użyteczny charakter i fakt, że optycznie powiększają one pomieszczenia. Jednak wykonanie szklenia na niewielkich powierzchniach może powodować problemy dla wykonawców, które dzięki zastosowaniu odpowiednich narzędzi są możliwe do zniwelowania.
2021-11-09
 więcej »

Charakterystyka chwytaków/zawiesi próżniowych

Charakterystyka chwytaków/zawiesi próżniowych

Przenoszenie dużych ładunków na spore odległości to nie lada wyzwanie. Potrzebny jest więc do tego specjalny sprzęt. Relokacja wielkogabarytowych obiektów przy pomocy ludzkich rąk mogłaby bowiem być zbyt niebezpieczna. Groziłaby zarówno upadkiem i zniszczeniem tak elementu, jak i obrażeniami pracowników. A nawet jeżeli nie prowadziłaby do wypadków, to i tak zbytnio obciążałaby zatrudnione w firmie osoby. Dlatego też powstały specjalne urządzenia, które pozwalają radzić sobie z wielkogabarytowymi ładunkami.

2021-10-20
 więcej »

Wykorzystanie ssawek w transporcie szkła

Wykorzystanie ssawek w transporcie szkła
Transport szkła jest niezwykle trudnym, niebezpiecznym i stresującym przedsięwzięciem, którego nie należy powierzyć niedoświadczonemu pracownikowi. Należy zwrócić uwagę na doświadczanie ekipy w obsłudze tego typu zleceń. W naszej firmie kluczową rolę w transporcie bliskim szkła odgrywają ssawki, używane zwykle do przenoszenia i montażu szklanych towarów wielkogabarytowych.
2021-08-12
 więcej »

Rodzaje chwytaków próżniowych do szkła

Rodzaje chwytaków próżniowych do szkła
Montaż wielkoformatowych połaci szklanych i szyb w biurowcach, sklepach czy centrach handlowych wymaga odpowiedniego doświadczenia i sprzętu. Mowa przecież o szkle, które jest jednym z najdelikatniejszych materiałów. Do mocowania szyb służą specjalne przyssawki próżniowe zwane również chwytakami. Mogą one transportować wielkie, ciężkie szyby w bezpieczny sposób i montować je nawet w trudno dostępnych miejscach czy na wysokościach. Jakie rodzaje chwytaków do szkła wyróżniamy?
2021-06-17
 więcej »

Zasady obsługi manipulatorów do szyb

Zasady obsługi manipulatorów do szyb
Przeszklenia budynków przy użyciu szyb wielkoformatowych to często spotykany trend nie tylko w budynkach mieszkalnych, lecz również użytkowych, jak biurowce, centra handlowe, sklepy czy siłownie. Połacie szklane występują w zewnętrznych ich częściach jako okna i fasady oraz wewnątrz pomieszczeń tworząc np. ściany, drzwi oraz sufity. 
2021-05-10
 więcej »

Jak przenosić tafle szkła przez wąskie przejścia?

Jak przenosić tafle szkła przez wąskie przejścia?
Szklane elementy wykorzystuje się dzisiaj w coraz większej liczbie konstrukcji. Nie da się ukryć, że ten materiał jest naprawdę na topie. Szyby nie zakrywają już jedynie otworów okiennych, lecz współtworzą lub wręcz tworzą całe elewacje. Coraz chętniej wykorzystuje się także tafle szkła w nowoczesnych wnętrzach. Mogą one stanowić część przegród, a nawet je zastępować.
2021-02-03
 więcej »

Najważniejsze parametry podnośników do szkła

Najważniejsze parametry podnośników do szkła
Przy pracy z ciężkimi i niewymiarowymi taflami szkła może okazać się niezbędny podnośnik. Transport szyby lub całego okna wymaga użycia specjalnie dostosowanego do tego sprzętu. Podnośniki do szkła wyposażone są w wiele ważnych funkcji, które ułatwiają podnoszenie, przenoszenie oraz pochylanie dużych tafli. Jaki podnośnik wybrać? Na jakie parametry należy zwrócić uwagę?
2020-12-21
 więcej »
Na początek Poprzednia strona  1 [2]  Następna strona Na koniec
Masz Pytania ? Skontaktuj się z nami