Do czego służy obrót boczny w podnośnikach do szkła? - Blog

Glass Land Limited

Do czego służy obrót boczny w podnośnikach do szkła?

Podnośniki służą do transportu i montażu szkła. Można wybrać maszyny o różnych gabarytach i nośności. Jeśli je odpowiednio dobierzemy, mamy zagwarantowany łatwy i bezpieczny montaż szklanych tafli. Urządzenia mają zdolność odchylania na bok maszyny o 90 stopni, z możliwością wykonania obrotu o 360 stopni, dzięki czemu praca staje się łatwiejsza i przyjemniejsza, ponieważ maszyna potrafi się dostosować do istniejących warunków.

Podnośniki do szkła – czym są?

Szeroki wybór urządzeń do podnoszenia i transportu szkła ułatwia montaż tafli. GLASS LAND SP. Z O.O. oferuje różne  podnośników próżniowych, wózki, przyssawki oraz innowacyjne roboty, ułatwiające bezpieczne przenoszenie szkła.  To pozwala na sprawne wstawianie różnej wielkości szyb i okien. Jeśli chcemy podnosić i przewozić szkło o dużej wadze, skorzystajmy z podnośników próżniowych. Urządzenia posiadają systemy automatycznego uzupełnienia podciśnienia oraz dźwiękowy system alarmowy. Wyposażone są we wskaźnik poziomu naładowania baterii, który ostrzega, kiedy coś jest nie tak, czyli przykładowo rozładuje się akumulator lub niski jest poziom podciśnienia. Dodatkowo posiadają dwa niezależne obiegi podciśnienia, co zwiększa bezpieczeństwo korzystania z maszyny.

Do czego służy obrót boczny w podnośnikach do szkła?

Podnośniki próżniowe z funkcją obrotu bocznego oraz pochyłu służą do łatwego transportu i montażu szkła lub okien. Są tak zaprojektowane,  żeby ustawić je pod żądanym kątem.  Ułatwiają pracę, zmniejszając wysiłek fizyczny człowieka, gdyż mają zdolność odchylania o 90 stopni, ale z możliwością wykonania pełnego obrotu. Praca staje się łatwiejsza, ponieważ urządzenie potrafi się do nas dostosować. Jest zasilane energią elektryczną i powietrzem, dzięki czemu mamy zapewnione czyste i niezawodne utrzymanie próżni.  Maksymalny jego udźwig wynosi 1400 kg, co pozwala wykonywać nawet niezwykle trudny montaż dużych i ciężkich szklanych tafli. Doskonale wiemy, jak uciążliwe bywają instalacje okien w budynkach, więc obrót boczny w podnośnikach, jest doskonałym rozwiązaniem.

 

2022-02-23
 
Masz Pytania ? Skontaktuj się z nami