Zastosowanie podnośników przy montażu szkła - Blog

Glass Land Limited

Zastosowanie podnośników przy montażu szkła

Szkło nie zawsze montuje się na poziomie  posadzki – zerowym. Czasami trzeba je zainstalować wyżej. Jeżeli wysokość ta jest nieznaczna, to z pomocą przychodzą urządzenia takie jak manipulatory do szkła. Mają one jednak ograniczony zasięg. Dlatego zawsze wtedy, gdy zachodzi potrzeba zamontowania szklanych elementów na dużych wysokościach, wykorzystuje się specjalne urządzenia, którymi są podnośniki do szkła. Służą one między innymi do montażu fasad szklanych wieżowców.

Charakterystyka i zalety podnośników do szkła

Podnośniki umożliwiają podnoszenie szklanych elementów na dowolną wysokość przy zastosowaniu wysięgników, żurawi lub dźwigów. Precyzyjny i bezpieczny montaż gwarantuje zaś system próżniowy chwytaków i podnośników. W dodatku zapewnia on zabezpieczenie szyby przed upadkiem, co znacząco zwiększa bezpieczeństwo na placu budowy. Sytuacja, w której szkło spada z dużej wysokości, powoduje bowiem nie tylko stratę materiału, ale także może mieć poważne konsekwencje dla poruszających się na dole osób. Warto tu dodać, że podnośniki stosuje się nie tylko do montażu szkła na zewnątrz budynków, ale także w różnego rodzaju wnętrzach. Szczególnie tych wysokich, takich jak hale czy galerie handlowe.

Zastosowanie podnośników próżniowych znacznie redukuje koszty pracy. Dzięki nim nie trzeba bowiem zatrudniać tak wielu pracowników lub pozostałych zatrudnić na montażu na innych budowach w przypadku ręcznego montażu szkła. Bezpieczeństwo związane z wykorzystaniem tych urządzeń wiąże się więc nie tylko z wyeliminowaniem upadków szyb przez zastosowanie chwytaków próżniowych. Za sprawą podnośników do szkła na groźne sytuacje przestają też być narażeni pracownicy, którzy dotychczas montowali szyby ręcznie. Do groźnych sytuacji zalicza się tu przede wszystkim upadek szkła z dużej wysokości. Z zastosowania podnośników do montażu szkła korzystają więc wszyscy. Zarówno pracodawcy, którzy przez automatyzację pracy zmniejszają koszty, jak i pracownicy, którzy przestają być narażeni na wypadki, a w zamian za to doskonalą swoje umiejętności obsługi maszyn. Podnośniki do szkła mogą być sterowane i obsługiwane albo za pomocą pilota sterowanego z przewodu elektrycznego, albo za pomocą radiowego pilota.

2020-11-10
 
Masz Pytania ? Skontaktuj się z nami