Wykorzystanie ssawek w transporcie szkła - Blog

Glass Land Limited

Wykorzystanie ssawek w transporcie szkła

Transport szkła jest niezwykle trudnym, niebezpiecznym i stresującym przedsięwzięciem, którego nie należy powierzyć niedoświadczonemu pracownikowi. Należy zwrócić uwagę na doświadczanie ekipy w obsłudze tego typu zleceń. W naszej firmie kluczową rolę w transporcie bliskim szkła odgrywają ssawki, używane zwykle do przenoszenia i montażu szklanych towarów wielkogabarytowych.

Chwytaki próżniowe do zadań specjalnych

Przyssawki do szkła mogą być przystosowane do przenoszenia materiałów gładkich, jak i falistych, z fakturą i rowkami. Do przenoszenia szkła wyróżnia się trzy rodzaje chwytaków próżniowych, a mianowicie chwytaki ręczne, akumulatorowe oraz zasilane z sieci elektrycznej lub powietrzem. Chwytaki ręczne mają wbudowaną pompkę manualną, która przez wypompowanie powietrza może przenosić tafle znacznej wielkości i ciężaru. Bez względu na rodzaj ssawki, każda z nich może być używania do montowania szyb giętych, płaskich i zespolonych (termoizolacyjnych), jednak tylko chwytaki akumulatorowe pozwalają na ręczne obracanie i pochylanie przenoszonego materiału.

W jaki sposób wykorzystuje się przyssawki do szyb?

Ssawki do szkła stosowane są do podnoszenia, transportowania i montażu materiałów szklanych i okiennych czy to na placach budów, czy w zakładach produkcyjnych. Można ich używać do montażu szyb w autobusach, pociągach i pojazdach ciężarowych. Nie straszne są im żadne czynniki atmosferyczne, choć do prac na zewnątrz zaleca się modele przyssawek ze wbudowanymi sprężynami amortyzującymi. W przypadku konieczności podnoszenia dużych elementów ze szkła na znaczne wysokości warto użyć naszych podnośników próżniowych z przeciwwagą z siłownikami teleskopowymi regulowanymi elektrycznie lub elektrohydraulicznie. Wskaźnik LED informuje operatora o bieżącym stanie naładowania akumulatora.

Szczególnie polecanym miejscem ich zastosowań są przestrzenie miejskie o ograniczonym stopniu manewru. Gdy potrzeba sprawdzonego, niezawodnego zawiesia ze ssawką do szkła do prac montażowych dużych płyt ze szkła nasze podnośniki sprawdzą się idealnie. Bez względu na to, czy będzie to hala, zakład produkcyjny czy plac budowy usprawnią one przenoszenie i transport każdego wielkogabarytowego rodzaju szkła.

2021-08-12
 
Masz Pytania ? Skontaktuj się z nami