Szklenie na niewielkich przestrzeniach. Problemy i wyzwania - Blog

Glass Land Limited

Szklenie na niewielkich przestrzeniach. Problemy i wyzwania

Zastosowanie szkła oraz luster na niewielkich przestrzeniach stało się bardzo powszechne ze względu na ich użyteczny charakter i fakt, że optycznie powiększają one pomieszczenia. Jednak wykonanie szklenia na niewielkich powierzchniach może powodować problemy dla wykonawców, które dzięki zastosowaniu odpowiednich narzędzi są możliwe do zniwelowania.

Zastosowanie szkła na niewielkich powierzchniach

Zastosowanie szkła w małych pomieszczeniach to trend, który króluje już od kilku sezonów. Szkło wygląda elegancko, a dzięki swojej błyszczącej powierzchni optycznie powiększa pomieszczenie i dlatego znajduje coraz szersze zastosowanie we wnętrzach. Panele szklane, szkło hartowane, czy lustro idealnie sprawdza się w małej łazience, kuchni, na korytarzu czy w pokoju dziennym. Dzięki nowoczesnym technologiom można wykonać dowolny nadruk na panelu ze szkła, co dodatkowo nada pomieszczeniu wyjątkowy charakter.

Bezproblemowe szklenie

Wykonanie szklenia na małych pomieszczeniach bywa trudne ze względu na wąskie przestrzenie, brak możliwości wykonania montażu przez więcej niż jedną osobę, czy potrzebę montażu szkła na pewnej wysokości. W takich sytuacja z pomocą przychodzą podnośniki próżniowe lub manipulatory próżniowe, które ze względu na niewielkie rozmiary idealnie sprawdzą się podczas szklenia niewielkich pomieszczeń. Urządzenia te są przeznaczone do transportu szkła oraz jego podnoszenia na żądaną wysokość co znacznie ułatwia wykonanie montażu przez jedną osobę. Nadają się też do zastosowania w trudnodostępnych miejscach, dzięki czemu są niezastąpione na budowie lub podczas remontów.

2021-11-09
 
Masz Pytania ? Skontaktuj się z nami