Najważniejsze parametry podnośników do szkła - Blog

Glass Land Limited

Najważniejsze parametry podnośników do szkła

Przy pracy z ciężkimi i niewymiarowymi taflami szkła może okazać się niezbędny podnośnik. Transport szyby lub całego okna wymaga użycia specjalnie dostosowanego do tego sprzętu. Podnośniki do szkła wyposażone są w wiele ważnych funkcji, które ułatwiają podnoszenie, przenoszenie oraz pochylanie dużych tafli. Jaki podnośnik wybrać? Na jakie parametry należy zwrócić uwagę?

Szyby to jeden z bardziej kruchych i wrażliwych materiałów na budowie. Ich transport musi być odpowiednio zaplanowany, uwzględniać ilość osób do tego potrzebnych oraz akcesoria i sprzęt, który pozwoli na realizację zadania w sposób szybki i bezpieczny. Podnośniki do szkła różnią się między sobą wyglądem, wielkością i wyposażeniem, dlatego warto przyjrzeć się, co je wyróżnia i co warto brać pod uwagę przy wyborze właściwego modelu.

Podnośniki do użytku wewnętrznego i zewnętrznego

Jeśli musimy transportować szyby na dużą odległość lub potrzebny nam jest mini dźwig, który pozwoli podnieść je na wymaganą wysokość z zachowaniem zasad bezpieczeństwa szelki do przenoszenia szyb mogą być niewystarczające. Szczególnie firmy budowlane i remontowe zainteresowane są różnego rodzaju mobilnymi podnośnikami do szkła. Porównując modele dostępne na rynku, da się zauważyć podstawowy podział: na sprzęt do użytku wewnętrznego i zewnętrznego. Niektóre pojazdy są uniwersalne, ale inne lepiej użytkować zgodnie z przeznaczeniem. Te przeznaczone do pracy poza budynkiem wymagają zawieszenia na maszynie budowlanej np. żurawiu i sprawdzają się przede wszystkim tam, gdzie szybę należy podnieść na dużą wysokość. Ułatwiają manewrowanie nawet większą taflą szkła o gładkiej powierzchni. Podnośniki do użytku wewnętrznego o wiele łatwiej dobrać do warunków, w jakich będziemy wykonywać pracę. Możemy wybierać spośród mniejszych lub większych modeli, które ułatwią manewrowanie ciężarem w różnego rozmiaru pomieszczeniach. To urządzenia, które znacznie ułatwiają i przyśpieszają wykonywanie prac budowlanych. Wykonane są z trwałych i wytrzymałych materiałów, a dzięki kompaktowej budowie i niewielkiej masie łatwo je transportować z miejsca na miejsce. Dzięki różnym rodzajom rozwiązań zastosowanych w ich montażu spełnią wymagania nawet najbardziej wymagających osób.

Parametry techniczne podnośników

Poza przeznaczeniem ważna jest również informacja, co do maksymalnego udźwigu urządzenia. Im większą ilość szyb o dużych rozmiarach musimy zamontować, tym większy udźwig nam potrzebny. Dość istotną cechą jest również to, ile osób musi obsługiwać podnośnik. Zależy to w dużej mierze od ciężaru szkła, ale zazwyczaj urządzenie wymaga obsługi przez 1 lub 2 osoby. Jeśli potrzebujemy podnośnika do prac remontowych w małych pomieszczeniach, pojazd wymagający obsługi przez jednego pracownika będzie wystarczający. Ważne, aby podnośnik nie tylko ułatwiał transport, ale i podnoszenie szyby, jeśli planujemy pracę na wysokości. Niektóre modele dodatkowo umożliwiają pochylenie tafli, na przykład o 90 stopni. Ułatwia to manewrowanie ładunkiem, przejazd przed drzwi lub wąski korytarz. Regulowane obrotowe ramiona umożliwiające obrót o 360 stopni oraz regulowane przyssawki to kolejne udogodnienia, na które warto zwrócić uwagę.

2020-12-21
 
Masz Pytania ? Skontaktuj się z nami