Jak przenosić tafle szkła przez wąskie przejścia? - Blog

Glass Land Limited

Jak przenosić tafle szkła przez wąskie przejścia?

Szklane elementy wykorzystuje się dzisiaj w coraz większej liczbie konstrukcji. Nie da się ukryć, że ten materiał jest naprawdę na topie. Szyby nie zakrywają już jedynie otworów okiennych, lecz współtworzą lub wręcz tworzą całe elewacje. Coraz chętniej wykorzystuje się także tafle szkła w nowoczesnych wnętrzach. Mogą one stanowić część przegród, a nawet je zastępować.

Kłopoty ze szkłem

Architekci wpadają na coraz ciekawsze pomysły odnośnie sposobów, na jakie można by zastosować szkło w budynkach. Żadna wizja architektoniczna nie przełożyłaby się jednak na rzeczywistość, gdyby nie wykonawcy projektu. To oni muszą zmagać się z licznymi problemami dotyczącymi tego, jak przetransportować w określone miejsce dane części konstrukcyjne. W przypadku szkła zagadnienie to jest szczególnie kłopotliwe. Materiał ten jest bowiem bardzo kruchy i trzeba z nim niezwykle ostrożnie postępować. Inaczej łatwo o rozbicie tafli – nawet jeśli jest to szkło hartowane, czyli specjalnie przystosowane do tego, żeby zwiększyć jego wytrzymałość.

Szczególnym problemem jest przenoszenie dużych tafli szkła w trudno dostępne miejsca. Elementy te stanowią jednolite bloki i nie da się ich podzielić na części bez zaburzenia ich struktury. W związku z tym ich przenoszenie musi być odpowiednio rozplanowane, tak, by pozostawało na to jak najwięcej miejsca. Czasem jednak nie da się ominąć konieczności transportowania szkła przez wąskie przejścia. Jest to dość problematyczna sytuacja. Można sobie jednak z nią poradzić za pomocą odpowiednich metod. Najlepszym sposobem na uporanie się z tą trudnością jest zastosowanie właściwego sprzętu do transportu i montażu. Z pewnością pomocnym urządzeniem jest w tym kontekście manipulator do szkła. Dzięki niemu można w bezpieczny i solidny sposób przenieść szybę tam, gdzie potrzeba, a następnie umocować ją w trwały i solidny sposób. Niewątpliwą zaletą manipulatorów jest to, że są one równie zdolne do przenoszenia ciężkich i dużych szyb, co zwinne. Za sprawą tych maszyn każdy element z pewnością dostanie się tam, gdzie trzeba

2021-02-03
 
Masz Pytania ? Skontaktuj się z nami