Charakterystyka chwytaków/zawiesi próżniowych - Blog

Glass Land Limited

Charakterystyka chwytaków/zawiesi próżniowych

Przenoszenie dużych ładunków na spore odległości to nie lada wyzwanie. Potrzebny jest więc do tego specjalny sprzęt. Relokacja wielkogabarytowych obiektów przy pomocy ludzkich rąk mogłaby bowiem być zbyt niebezpieczna. Groziłaby zarówno upadkiem i zniszczeniem tak elementu, jak i obrażeniami pracowników. A nawet jeżeli nie prowadziłaby do wypadków, to i tak zbytnio obciążałaby zatrudnione w firmie osoby. Dlatego też powstały specjalne urządzenia, które pozwalają radzić sobie z wielkogabarytowymi ładunkami.

Specyfika i najważniejsze właściwości sprzętu

Sprzęt, o którym mowa, to oczywiście chwytaki czy też zawiesia próżniowe. Można na nie mówić i tak, i tak. Nazwa jest drugorzędna, najbardziej liczy się ich charakter i sposoby wykorzystania. Obiekty te znajdują zaś zastosowanie przede wszystkim przy podnoszeniu i przemieszczaniu szklanych elementów takich jak szyby. Chwytaki próżniowe są więc niezbędne chociażby przy budowie nowoczesnych, przeszklonych biurowców. Mają one do siebie to, iż posiadają przyssawki, które mocno przyczepiają się do wybranego elementu. Kiedy zaś dojdzie już do zespolenia, nie ma takiej siły, która potrafiłaby oddzielić chwytak od przenoszonego przezeń obiektu. Po prostu ssanie jest tak mocne, że nie może być mowy o jakimkolwiek upadku. Wynika z tego, że zawiesia próżniowe charakteryzuje niezmienna niezawodność. Będą one wiernie służyć każdemu, kto zdecyduje się im zaufać i powierzyć im delikatną sprawę, jaką jest przenoszenie szkła z jednego miejsca na drugie.

Zawiesia czy też chwytaki próżniowe mają bardzo duże możliwości. Waga przedmiotów, które są one w stanie unieść, sięga aż czterech ton. Ponadto charakteryzuje je też bardzo duży rozstaw. Zaś przystawki, które tworzą całość sprzętu, mają do siebie to, iż posiadają różne parametry. W związku z tym wystarczy dopasować odpowiednie rozwiązania do konkretnego przedmiotu i już można się cieszyć pełnią możliwości, które dają chwytaki czy też zawiesia próżniowe.

2021-10-20
 
Masz Pytania ? Skontaktuj się z nami